Fronius Reserva 12.6 kWh, baterie LiFePo4
26.999,00 lei (TVA 21% inclus)
Bateria Fronius Reserva 12.6 kWh, compatibilă cu Fronius GEN24 si Verto Hybrid, oferă o soluție puternică pentru completarea sistemului fotovoltaic.
*Timbrul verde inclus în preț
(24–48h)
În stoc
Cumpără împreună cu:
Fronius Reserva 12.6 kWh este proiectat pentru a oferi o soluție fiabilă și eficientă de stocare a energiei solare. Are pierderi minime de conversie și se integrează perfect cu invertoarele hibride Fronius (GEN24 Plus și Verto Plus).
Ideal atât pentru locuințe rezidențiale, cât și pentru aplicații comerciale mici, Fronius Reserva este disponibil în patru variante de capacitate, adaptabile nevoilor tale.
Pentru mai multe detalii despre compatibilitatea bateriilor cu invertorul dvs. Fronius GEN24 PLUS, consultați articolul Baterii pentru Fronius GEN24 Plus: Compatibilitate și Recomandări
| Model | GEN24 PRIMO | GEN24 SYMO | Verto Plus |
|---|---|---|---|
| Reserva 6.3 | ✔ | ✔ | ✔ |
| Reserva 9.5 | ✔ | ✔ | ✔ |
| Reserva 12.6 | ✘ | ✔ | ✔ |
| Reserva 15.8 | ✘ | ✔ | ✔ |
Specificații tehnice Fronius Reserva 12.6
| Structură sistem: | 1 x BMS + 4 module Reserva 3.155 kWh |
| Capacitate nominală totală: | 12.62 kWh |
| Tensiune nominală: | 409.6 V |
| Tensiune de operare: | 371.2 ~ 454.4 V |
| Curent maxim de ieșire: | 32 A |
| Eficiență energetică: | >95% |
| Temperatură de funcționare: | -20°C până la +55°C |
| Grad de protecție: | IP65 (interior/exterior) |
| Dimensiuni (Î x L x A): | 136 × 78 × 17.6 cm |
| Greutate totală: | ~153.5 kg |
| Garanție: | 10 ani |
Descărcări documente:
Calculator capacitate Fronius Reserva
| Alte variante de stocare: | Reserva 12.6 kWh |
|---|---|
| Transport Gratuit | LIVRARE GRATUITĂ |




FRONIUS
Fronius Primo 3.0 GEN24
SOLIS
Solis hibrid LV 5 KW
Solis hibrid LV 8 KW
Solis hibrid HV 12 KW
Solis hibrid HV 30 KW
BYD HVS Premium
HVS 5.1
HVS 7.7
HVS 10.2
HVS 12.8
HVM 11.0
HVM 13.8
HVM 16.6
HVM 19.3
HVM 22.1
HVB 5.9
HVB 8.9
HVB 11.8
HVB 14.8
HVB 17.8
HVB 20.7
HVB 23.7
HVB 26.7
Fronius Reserva
Reserva PRO 24.0
DYNESS TOWER S3
Dyness Tower TS10

LVL 15.4
LVS 4.0
LVS 8.0
LVS 12.0
LVS 16.0
LVS 20.0
LVS 24.0
DAH Solar
DAH 14 kWh IP20
DL5.0C 5.12 kWh IP20
Powerbox G2 10 kWh IP65
PowerBrick 14 kWh IP20
PowerBrick MAX 16.07 kWh IP20
Felicity Solar
Felicity 5 kWh IP65
Felicity 11.8 kWh IP21
Felicity 16 kWh IP65
Steltec
STELTEC 6 kW IP65
STELTEC 10 kW IP65
STELTEC 16 kW IP65
Genix Green
Genix Green ES-BOX12 5.12 kWh
PYTES
Pytes E-BOX 5.12kWh








Anonim –
La cati consumatori am…. minim 2 turnuri de 12kw am nevoie dar per total e in regula.
rinaldoparaipan –
Dimensiunile sunt aproximative cu ale BYD HVM dar adancimea este la jumatate, in conditiile in care un element are 3,15 kWh deci mai puternic ca BYD.
Se instaleaza foarte rapid. Update rapid-fata de cele 30 min cat trebuie la BYD.
Curentul de incarcare / descarcare mult mai mare fata de BYD.
Aspect estetic.